PVN maksātāja reģistrācija - Ātri un garantēti - LARDIA ...

Pakalpojuma apraksts

PVN maksātāja reģistrācija

Saskaņā ar Latvijas likumdošanu kompānijai jāreģistrējas PVN maksātāju reģistrā šādos gadījumos:

  • Kompānijas apgrozījums iepriekšējos 12 mēnešos ir pārsniedzis 40 000 еirо;
  • Jūs iepērkat preces no ES valstīm par summu, kas kalendāra gadā pārsniegusi 10 000 еirо;
  • Jūs sniedzat pakalpojumus ES vai trešajās valstīs. Tādā gadījumā PVN numurs jāsaņem līdz darījuma faktiskajai īstenošanai.

PVN maksātāja reģistrācija nav viegls un ātrs process. Lai kļūtu par PVN maksātāju Latvijā, juridiskajai personai jāaizpilda pieteikums Nodokļu dienesta elektroniskajā deklarēšanas sistēmā. Taču pastāvošā pieteikuma forma neļauj pilnībā aprakstīt kompānijas saimnieciskās darbības būtību, tādēļ ļoti bieži nodokļu dienests nosūta personai, kura vēlas reģistrēties PVN maksātāju reģistrā, papildu jautājumu sarakstu, lai apstiprinātu šīs reģistrācijas nepieciešamību.

Šajā posmā kompānijas bieži saskaras ar grūtībām, jo ne vienmēr spēj korekti atbildēt uz visiem VID jautājumiem. Turklāt parasti Nodokļu dienests pieprasa lielu skaitu dokumentu, kuri apstiprina saimnieciskās darbības vešanu, – līgumi ar partneriem, nomas līgumi, banku izraksti, aizņēmumu līgumi utt. Rezultātā ļoti bieži kompānijas, kuru darbība vēl atrodas sākuma posmā, saņem no Nodokļu dienesta negatīvus lēmumus, un nevar uzsākt pilnvērtīgi strādāt.

Mūsu kompānija palīdzēs Jums saņemt PVN numuru ātri un garantēti. Мēs uzņemsimies visu nepieciešamo dokumentu sagatavošanas procesu, pateiksim priekšā, kādi līgumi jāiesniedz, bet gadījumā, ja tādu nav, palīdzēsim jums tos korekti sastādīt.

Мēs regulāri gatavojam pieteikumus PVN numuru reģistrācijai un atbildam uz VID vēstulēm: mēs jau iepriekš zinām, kādus jautājumus var uzdot Nodokļu dienests, tādēļ jau pieteikuma iesniegšanas posmā minimizējam izredzes saņem papildu informācijas pieprasījumus.

Jums vienīgi jāaizpilda mūsu atsūtītā anketa, pamatojoties uz kuru mēs noformēsim pieteikumu un tā pielikumus. Dokumentu izskatīšanas process un pvn maksātāja reģistrācija Nodokļu dienestā aizņem līdz 10 darba dienām.

Ja jūsu kompānijai jau ir bijis spēkā esošs PVN numurs, bet kaut kāda iemesla dēļ tā ir izslēgta no PVN maksātāju reģistra, mēs palīdzēsim jums atjaunot PVN maksātāja numuru.

Мēs nosūtīsim jums mūsu izstrādātu anketu, kura kļūs par pamatu, lai sagatavotu pieteikumu PVN maksātāja reģistrācijai Valsts ieņēmumu dienestā. Pēc tā aizpildīšanas mēs pieprasīsim no jums dokumentus, kuri būs nepieciešami nodokļu dienestam, lai pieņemtu pozitīvu lēmumu par reģistrāciju, un palīdzēsim jums tādus dokumentus sastādīt.

Ja jums vēl nav biznesa partnerus, mēs palīdzēsim jums tādus atrast.

Kad pieteikums tiks sagatavots, mēs kopā ar jums vai attālināti ievietosim tos Elektroniskās deklarēšanas sistēmā.

Ja Valsts ieņēmumu dienestam radīsies jebkādi papildus jautājumi, mēs paši sastādīsim vēstuli ar detalizētām un korektām atbildēm, kuras apmierinās nodokļu inspektoru.

Visbiežāk mēs palīdzam reģistrēt PVN maksātāju reģistrā kompānijas ar šādiem darbības veidiem:

  • Transporta un ekspeditoru pakalpojumi;
  • Vairumtirdzniecība un mazumtirdzniecība;
  • Personāla noma;
  • Celtniecība;
  • Citi neklasificējami pakalpojumi.

Мēs izpētīsim jūsu darbības veida specifiku, un pateiksim priekšā, kāda dokumentu pakete jāsavāc, lai saņemtu no VIS pozitīvu lēmumu par PVN maksātāja reģistrāciju.

Pieteikuma par PVN maksātāja reģistrāciju standarta izskatīšanas termiņš – 10 darba dienas. Šā termiņa laikā VID var pieprasīt papildu informāciju. Jo ātrāk nodokļu inspektors saņems atbildi uz šo jautājumu, jo ātrāk tiks pieņemts lēmums.

No mūsu praktiskās pieredzes: pareizi sastādīts pieteikums var ievērojami saīsināt izskatīšanas termiņu un palielināt lēmuma pieņemšanas ātrumu.

2020. gadā mēs saņēmām no Valsts ieņēmumu dienesta vairāk nekā 20 pozitīvus lēmumus un – neviena atteikuma.